REGA ANAOKULLARINA HOŞGELDİNİZ!

“BİR ÖĞRENME SERÜVENİ”

OKULLARIMIZ

AKADEMİK KURUL BAŞKANIMIZDAN

Neden REGA Anaokulları?

Çocuklarımızın ilk yılları, onların eşsiz yıllarıdır. Onların okul öncesi dönemde aldığı eğitim gelecek yaşamları için oldukça önemlidir. Bundan dolayı okul öncesi eğitim, onların gelecekteki yaşamlarının kilometre taşları olmalıdır. Çocukların bu dönemde öncelikle sosyal ve dil gelişimleri, öz güven ve benlik gelişimleri kritiktir. Benlik saygısı gelişmiş, özgüvenli ve kendini ifade eden birey olmanın temeli okul öncesi eğitimde atılmaktadır. REGA Anaokullarının eğitim sisteminin temelini bu bilimsel gerçekler üzerine yapılandırmıştır.

  • Sınıflarımız  temiz, geniş ve aydınlık olup, öğrencilerimizin rahat çalışabilecekleri şekilde döşenmiştir.
  • Sınıflarımız, Bakanlık talimatlarına uygun olarak eğitim araç ve gereçleri ile donatılmıştır.
  • Öğrencilerimizin çalışmaları süresince vücut ergonomilerine uygun, rahat ve huzurlu çalışabilecekleri ortamlar oluşturulmuştur.

Saygın üniversitelerdeki akademisyenler tarafından hazırlanan Özel Ümraniye REGA Anaokulu programları ve öğrenme ortamları, çocukları mutlu bir öğrenme serüveninde buluşturmaktadır. REGA Anaokullarında erken okuryazarlık programı ve okuma yazma eğitimi, matematiği anlama programı, fen ve doğa programları, kaşif programları, deneyim temelli İngilizce ağırlıklı eğitim, sosyal duygusal gelişim programları, sanat ve spor (görsel sanatlar, dans, jimnastik, müzik, fiziksel aktivite, drama) programları, robotik ve kodlama programları yer almaktadır. Öğrenme yaklaşımı olarak deneyim ve yaşantı yoluyla öğrenmeyi benimsemektedir.

Haftalık Program Saatleri

Programımız haftalık 45 saatten oluşmaktadır

Okuryazarlık, Matematik, Fen Bilimleri Programları 50%
Yabancı Dil Programları 25%
Yaşam Deneyimi, Sanat ve Spor Programları 20%
Sosyal Duygusal Gelişim, Felsefe Programları 5%

ARŞİV

“Çocuklarımızın Eşsiz Yılları”

20+

ÖĞRETMEN KADROSU

150+

ÖĞRENCİ

15

SINIF

7

ATÖLYE&BAHÇE

AYRINTILI BİLGİ