REGA Anaokulları

REGA Anaokulları eğitim programı bireyin ilgisini, merakını ve farklılıklarını göz önünde bulunduran, oyun temelli, yaparak ve yaşayarak öğrenmeye dayalı bir programdır. Bireylerin erken çocukluk döneminde geçirecekleri gerçek yaşam deneyimlerinin onların geleceklerini şekillendirdiği bilinciyle programımızın temelinde varsayım-sınama metodu yer almaktadır. Bu sebeple programımız bireylere bilgileri doğrudan aktarmaktan çok bireylerin soru sorma, eleştirel düşünme, deneme-yanılma becerilerini geliştirmeye odaklanmaktadır.
Daha Fazla

WhatsApp Image 2023-08-16 at 10.38.20
 • 10 Haziran 2023

  2022-2023 Eğitim Senesi Yıl Sonu Etkinliği

 • 12 Haziran 2023

  Yaz Okulu Başlangıç

 • 4 Eylül 2023

  2023-2024 Eğitim Senesi Başlangıç

Neden REGA Anaokulları?

Haftalık Program Saatleri

REGA Anaokulları Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı, alanında sürekli gelişim ve değişim içerisinde, bilimsel ve teknolojik yenilikler doğrultusunda 25 yıllık okul öncesi eğitimi birikim ve deneyimini eğitim anlayışına yansıtarak geliştirme, alanında öncü kurumlar arasında yer alma, Atatürk ilke ve inkılaplarının özünü benimsemiş aydın nesiller yetişmesi vizyon ve misyonu ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Okul mutluluktur, mutluluk “REGA” dır.

 • Sınıflarımız  temiz, geniş ve aydınlık olup, öğrencilerimizin rahat çalışabilecekleri şekilde döşenmiştir.
 • Sınıflarımız, Bakanlık talimatlarına uygun olarak eğitim araç ve gereçleri ile donatılmıştır.
 • Öğrencilerimizin çalışmaları süresince vücut ergonomilerine uygun, rahat ve huzurlu çalışabilecekleri ortamlar oluşturulmuştur.

Saygın üniversitelerdeki akademisyenler tarafından hazırlanan REGA Anaokulları programları ve öğrenme ortamları, çocukları mutlu bir öğrenme serüveninde buluşturmaktadır. REGA Anaokullarında erken okuryazarlık programı ve okuma yazma eğitimi, matematiği anlama programı, fen ve doğa programları, kaşif programları, deneyim temelli İngilizce ağırlıklı eğitim, sosyal duygusal gelişim programları, sanat ve spor (görsel sanatlar, dans, jimnastik, müzik, fiziksel aktivite, drama) programları, robotik ve kodlama programları yer almaktadır. Öğrenme yaklaşımı olarak deneyim ve yaşantı yoluyla öğrenmeyi benimsemektedir.

Programımız haftalık 45 saatten oluşmaktadır

Okuryazarlık, Matematik, Fen Bilimleri Programları 50%
Yabancı Dil Programları 25%
Yaşam Deneyimi, Sanat ve Spor Programları 20%
Sosyal Duygusal Gelişim, Felsefe Programları 5%

ARŞİV

“Çocuklarımızın Eşsiz Yılları”

20+

Öğretmen Kadrosu

150+

Öğrenci

15

Sınıf

7

Atölye&Bahçe

Yönetim Kadromuz

Okul öncesi eğitim alanının duayenlerinden akademik kurul başkanımız Prof. Dr. Muhammet BAŞTUĞ ve deneyimli yönetim kadromuz.